Inloggen

30 november ’18 – Thema Sint en Piet

Deze week keken we vol verwachting uit naar de komst van Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten op school. 

Elke dag kwam er iets nieuws van Sint en Pïet in onze klas binnen:

  • Maandag : De kleren van Zwarte Piet en de pepernotenbak
  • Dinsdag: De kleren van Sinterklaas
  • Woensdag : De schoorsteen met de cadeautjes en het schoentje zetten
  • Donderdag : Het paard van Sinterklaas en het snoepgoed
  • Vrijdag: Het feest van Sint en Piet in onze school.

We leefden ons helemaal in, in de rol van Sint en Piet. In de klas werd er ook een Pietenoefenhoek ingericht. Hierin konden we net als Zwarte Piet oefenen in het lopen op het dak, door de schoorsteen glijden, klimmen, … . In de pepernotenbak mochten we doosjes vullen en leegmaken met pepernoten. Mmm wat ruiken die pepernoten lekker!

Toen we op woensdag ons schoentje mochten zetten kleurden we ook een mooie tekening van Sint of Piet die we in ons schoentje mochten stoppen. Sommige vriendjes hadden zelfs een wortel voor het paard meegebracht. We zorgden ook voor een pintje bier voor de Sint en een bekertje water voor Zwarte Piet ( ah ja anders zou hij van het dak vallen). En nu maar hopen dat we braaf zijn geweest? Wat waren we donderdag ochtend verrast met zo veel lekkers in onze schoenen! Plots werden onze vriendjes allemaal snoeppietjes. 

We knutselden ook een mooie Zwarte Pietenkroon en oefenden goed ons dansje en liedje voor het feest. 

Vrijdag was het dan eindelijk zo ver! Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten brachten een bezoekje aan onze school. Nadat we hem 's morgens mochten verwelkomen met zijn paarden en koets, gingen we daarna met de vriendjes van de Julesklas verder feesten in de turnzaal. Sommige vriendjes waren heel erg onder de indruk van Sinterklaas en Zwarte Piet. Het werd een gezellig feest met als afsluiter een lekkere snoepzak.

Goed om te weten:

  • Woensdag mogen wij in de klas ons bord zetten. 
  • We gaan nog een weekje verder vieren rond Sinterklaas en Zwarte Piet
  • De foto's van het Sinterklaasfeest zullen binnenkort op de website staan

Fijn weekend!

Juf Belinda, juf Lilly en Jules